Suyunu Çıkarmak

Tüketicinin kafasını en çok karıştıran sorular bunlar olmalı. Daha ötesi de var...

1992 yılından itibaren su arıtma sistemleri -yani teknik adıyla reverse osmosis sistemleri- faydalı su ürettikleri gerekçesiyle pazarlanmaya başladı.

2000'li yılların başında Dünya Sağlık Örgütü reverse osmosis sistemlerinden elde edilen suyun mineral fakiri olduğunu ve gelişim bozuklukları ve dejeneratif hastalıklara yol açtığını ilan etti. Daha da ileri giderek, yasaklanması yönünde tavsiye kararı çıkarttı. Oysa bugün hala ülkemizde ayda 35000 adet su arıtma cihazı satılmaktadır. Bu ürünlerin bedeli de 300 TL ile 20,000 TL arasında değişmektedir.

Tüketici gözüyle baktığımızda;

  • Su arıtma sistemlerini de iyi su ürettiği gerekçesiyle sizler sattınız;
  • Evlerimize gelip, sonradan dolandırıcılık olduğu açıklanan elektroliz sistemleri ile demolar yaptınız ve bizi bu cihazları almaya mecbur bıraktınız;
  • Aynı suyu üreten cihazlardan birisi nasıl oluyor da 300 TL olurken bir diğeri 20,000 TL olabiliyor.
  • 1500 Liraya cihaz sattınız, ama her üç ayda bir filtre değişimi için ekstra 1000 TL istediniz.
  • Arıtılmış su sağlıklı diye yıllarca tükettik, şimdi "Aman ha, arıtılmış sudan uzak durun" diyorsunuz.
  • Damacanalar hastalık kaynağı, Alkali SU İyonizeri de benzer bir hikayeye dönüşebilir. Biz hangi suyu içeceğiz?

Ticari amaçlı firmaların vahşi pazarlama yöntemleri ve bilgiyi karartmak üzere ustaca hazırladıkları satış senaryoları, tüketicinin su endüstrisine güvenini zayıflatmıştır. Her kafadan bir ses çıkmaktadır ve kelimenin gerçek anlamıyla su işinin suyu çıkmıştır.

Böyle bir iklimde, Alkali SU İyonizeri alanında ihtisas firması olarak faaliyet göstermenin kolay olmadığı hemen anlaşılabilir.

Öncelikle en güçlü argümanımızı dile getirmeliyiz. "O güveninizi sarsan su arıtma sistemlerini biz satmadık" Çok karlı bir sektör olmasına rağmen, halen pazar değeri çok yüksek olmasına rağmen, "salt ticari endişelerle" zararlarını bildiğimiz bir su tipinin arkasında durmadık. Bu yüzden Asyata Türkiye'deki Alkali SU İyonizerleri alanında faaliyet gösteren tek ihtisas firması olarak kalmıştır.

"Diğer su tiplerine de başlangıçta iyi denilmişken, sonradan zararları ortaya çıktı. Alkali Su için de böyle bir gelişme olabilir mi" endişesine de yanıt vermek gerekebilir.

Arıtılmış suyun zararlı olduğunu 2004 yılında Dünya Sağlık Örgütü DR. D. Kozisek'in makalesiyle deklare etti.

http://www.asyata.com/index.php/bilgiler/akademik/demineralize-su-icmenin-sagl-k-riskleri

 

Aynı örgüt 2007 yılında "Dünya üzerinde herkes alkali iyonize su içerse, kanser dahil bütün hastalıklar %80 oranında azalacaktır açıklamasında bulundu. Dolayısıyla, bu örgütün ticari endişelerden uzak bilimsel görüşlerini referans kabul ediyorsak, iki deklarasyona da aynı önemi atfetmeliyiz.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.