Fonksiyonel tıp yaklaşımı pek çok hastalığın beslenme konusundaki seçicilik sorunları ile ilintili olduğu görüşünü aktarır. Fonksiyonel Tıp Akademisi kurucusu, sevgili dostum Mustafa Atasoy, çok uzun yıllardır Alkali İyonize Su kullanıcısı olarak ve bütünsel sağlık konusunda olağanüstü birikimiyle tam da bu konuları konuşmak için ideal kişi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun uzun ve keyifle her detayı konuşmaya çalıştık.

Alkali Su iyonizerleri doğal suya dört mucizevi özellik kazandırmaktadırlar

Alkali İyonize su hakkında temel bilgilerin anlaşılır bir dille özetlendiği çok değerli bir video. Yeşim Erbil Hoca`ya minnettarız.

Alkali Su İyonizerlerimiz 4 seviyede alkali, 3 seviyede asidik, 1 seviyede arıtılmış su üretmektedirler. Bu seviyeler çelitli pH değerlerine ve kullanıcı tercihlerine bağlı olarak farklı kullanım biçimlerine göre ayarlanabilmektedir.

FoTO Eğitim Programı çerçevesinde Prof. Dr. Serkan Şener moderatörlüğünde Azeri hekimlerimize Alkali iyonize su hakkında yapılan sunum.

İleri teknoloji iyonizerler vasıtasıyla elde edilebilen alkali iyonize su, kelimenin gerçek anlamıyla “”Gençlik ve Şifa” kaynağıdır.

Fonksiyonel Tıp yaklaşımının ana ilkeleri daima sağlıklı beslenme üzerine kurulmuştur. Bu çerçevede beslenme uzmanları için düzenlenen eğitimlerin toplumsal bilinç üzerine olumlu etkileri gözlemlenmektedir. Sosyal Medya ve çeşitli platformlarda bu birikimi nitelikli paylaşımlara dönüştüren Goncafem Hanımla Alkali İyonize su üzerine keyifli bir söyleşi yaptık.

Alkali Su iyonizerleri konusunda endüstri standartları büyük ölçüde ortak kabul değerlerine ulaşmış durumdadır. 1. Segment diye tanımlanan iyonizerler, çok sayıda önemli nitelik taşımaktadırlar. Bunlardan en önemlileri ile ilgili kısa bilgi notları aşağıda yer almaktadır.

 

Prime Water Alkali Su İyonizerleri için hazırlanmış Türkçe kullanım kılavuzuna linkten erişebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu PDF

Dünya Sağlık Örgütü 2004 yılından beri yayınladığı onlarca deklerasyonda Alkali İyonize Suyu önermektedir. 

“Sayısız hastalık adı bulunmasının gerçekten önemi yok. Önemli olan hepsinin aynı basit nedenden, vücuttaki aşırı asit dokulu atıklardan kaynaklanmasıdır.

.

person Dr. Howard Hay

“Sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak konusunda alkali iyonize su, Alexander Fleming’in penisilini buluşundan bu yana kaydedilmiş en önemli ilerlemedir

.

person Dr. William Kelly

Artrit’ten diyabete ve hatta kansere kadar; düşünebildiğim tüm hastalıkların ortak noktası vücudun asiditesidir.

person Dr. Robert O. Young